Castorama i IKEA na podium w rankingu WPROST – „50 najlepszych Pracodawców”

Firmy członkowskie POHiD: Castorama i IKEA znalazły się w pierwszej trójce rankingu WPROST – „50 najlepszych Pracodawców”.

Sieć handlowa Castorama Polska zajęła zaszczytne drugie miejsce w rankingu WPROST. Mimo trudnej sytuacji wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, objętych od początków pandemii kilkukrotnymi lockdownami, Castorama utrzymała wynagrodzenia pracowników na dotychczasowym poziomie, nie przeprowadzała zwolnień grupowych, a ponadto zatrudniła dodatkowo 657 osób, wszyscy pracownicy mają umowy o pracę.

Trzecia w rankingu Ikea Retail Polska wprowadziła w czasie pandemii całą gamę benefitów dla swoich pracowników. Z własnych środków wyrównywała do 100% wartość zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Uruchomiła „Program Wsparcia Pracownika”, w którym można uzyskać pomoc psychologa, doradcy finansowego, prawnika czy lekarza. Ostatnio podjęła kolejną inicjatywę, ruszając z akcją „Co u Ciebie”, mającą na celu wsparcie zdrowia mentalnego pracowników i zainspirowanie ich do otwartych rozmów na ten temat. Elementem inicjatywy jest dodatkowy dzień wolny oraz karta upominkowa IKEA, które ułatwią każdemu pracownikowi zadbanie o swoje dobre samopoczucie. Szwedzka firma – jako jedna z pierwszych w Polsce – wprowadziła pełnopłatny, dodatkowy urlop ojcowski. Firma walczy również o równe pensje kobiet i mężczyzn.

W rankingu WPROST znalazły się również dwie inne firmy członkowskie POHiD: Lidl Polska i Kaufland Polska Markety.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Pełna wersja raportu WPROST dostępna pod poniższym linkiem:

eWprost_17_2021 ranking