Régis Degelcke nowym prezydentem EuroCommerce

Régis Degelcke nowym prezydentem EuroCommerce

Z początkiem lipca nowym prezydentem EuroCommerce zostanie szef Auchan Holding Régis Degelcke, który został wybrany przez walne zgromadzenie EC na 3-letnią kadencję. Zastąpi na tym stanowisku Kennetha Bengtssona.

Régis Degelcke ma 35-letnie doświadczenie w branży handlowej. Rozpoczynał swoją karierę zawodową w Leroy Merlin. Pracował dla grupy Leroy Merlin/Adeo Group w Hiszpanii, Włoszech i Brazylii. Na początku 2017 r. został mianowany przewodniczącym rady nadzorczej i prezesem firm Auchan Retail i Auchan Holding.

– Jestem zaszczycony faktem, że otrzymałem szansę kierowania najważniejszą europejską organizacją, reprezentującą handel detaliczny i hurtowy – powiedział Régis Degelcke. – Sektor przechodzi transformację cyfrową, a jednocześnie stoi przed licznymi wyzwaniami ekonomicznymi i politycznymi. Silniejsza i bardziej konkurencyjna Europa to jedyny sposób na rywalizowanie z innymi globalnymi potęgami gospodarczymi.

– Wierzę, że w ciągu ostatnich trzech lat udało nam się wzmocnić EuroCommerce. Régis jest pełnym pasji liderem branży i z pewnością pomoże EuroCommerce w osiąganiu kolejnych sukcesów – powiedział ustępujący ze stanowiska prezydenta Kenneth Bengtsson.