POHiD – Partnerem branżowym kongresu BIOEXPO 2021

POHiD – Partnerem branżowym kongresu BIOEXPO 2021

Żywność ekologiczna, zdrowie i ekotrendy to tematy przewodnie III Kongresu BIOEXPO, który odbędzie się 30.09-2.10.2021 w Ptak Warsaw Expo, podczas Targów Żywności i Produktów Ekologicznych Bioexpo. Partnerem branżowym wydarzenia jest Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

Tegoroczny Kongres będzie podzielony na 3 części: Polskie Forum Żywności Ekologicznej, Organic Food Conference oraz panel Eko dla ciała, domu i planety.

Podczas trzeciej edycji wydarzenia prelegenci podejmą tematykę nowych przepisów, jakie zaczną obowiązywać w krajach UE od 1 stycznia 2022, warunków rozwoju i tendencji na rynku bio w Polsce i na świecie, jego szans i barier oraz kanałów dystrybucji. Prelegenci nawiążą również do najnowszych badań, przybliżą temat procesu certyfikacji oraz procesu konwersji gospodarstw rolnych z konwencjonalnych na ekologiczne. Nie zabraknie również zagadnień dotyczących zdrowego żywienia i wpływu żywności ekologicznej na nasz organizm. W tym roku specjalnie dla rolników konwencjonalnych zostanie przygotowana cała część kongresu: Jak zostać rolnikiem ekologicznym. Słuchacze zapoznają się też z wynikami najnowszego Raportu branży ekologicznej przygotowanego przez Koalicję na Rzecz Rynku żywności BIO i NielsenIQ. W ramach Organic Food Conference poruszone zostaną tematy takie, jak ekologiczne rolnictwo i produkcja jako część projektu Europejskiego Zielonego Ładu, rozwój rynku EKO teraz, 2030 i 2050, opakowania oraz nowe zasady etykietowania produktów (NutriScore).

Organizatorami Kongresu są Polska Izba Żywności Ekologicznej oraz PTAK Warsaw EXPO.

Więcej informacji:
https://www.jemyeko.com
https://organicfoodconference.bio
https://www.bioexpo.pl