Targi Private Label Show

POHiD objął patronatem branżowym Targi Private Label Show 2015, które odbędą się w dniach 24-25 listopada na terenie Targów Lublin. Jest to druga edycja imprezy dedykowanej profesjonalistom z branży marek własnych, której celem jest stworzenie przyjaznej biznesowi przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych.

Targi są organizowane z myślą o przedsiębiorstwach, które rozwijają produkcję w segmencie marek własnych (dotyczy to zarówno produktów food oraz non-food). Podczas dwóch dni imprezy zostanie zaprezentowana oferta przedsiębiorstw wytwarzających artykuły we wszystkich kategoriach produktowych FMCG. Począwszy od producentów produktów świeżych i mrożonych, a skończywszy na producentach produktów chemicznych czy przemysłowych. Targi służą prezentacji możliwości polskich i zagranicznych dostawców oraz zaaranżowaniu kontaktów handlowych z kupcami reprezentującymi przedsiębiorstwa handlujące markami własnymi.

Na targach obecni będą przedstawiciele największych sieci handlowych działających na terenie Polski oraz krajów ościennych. Private Label Show jest idealną okazją by nawiązać z nimi kontakt, uzyskać dostęp do największych kanałów sprzedaży i współtworzyć fenomen sukcesu rynkowego jakim jest marka własna.

Produkty marki własnej odnotowują znakomite wyniki sprzedaży i zyskują kolejne udziały rynkowe. Poniżej znajdują się przykłady krajów, gdzie marki własne realizują największe wolumeny sprzedaży:

  • Szwajcaria 52,8%
  • Hiszpania 50,8%
  • Wielka Brytania 45,3%
  • Portugalia 43,5%
  • Niemcy 41,9%

W Polsce udział wolumenowy produktów private label w rynku handlu nowoczesnego wynosi 30% i cały czas rośnie, aczkolwiek nadal dzieli nas spory dystans do liderów. Czas to zmienić!