POHiD partnerem wspierającym kampanii "Bezpieczne Pieniądze. Podaj dalej."

Narodowy Bank Polski we współpracy z Policją, oraz przy wsparciu POHiD, przygotował kampanię informacyjną „Bezpieczne pieniądze. Podaj dalej”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa obrotu pieniężnego w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012.

 

Kampania ma na celu zaznajomienie kibiców i turystów z zagranicy z wizerunkami i zabezpieczeniami polskich banknotów. Będzie również informować o zasadach bezpiecznego korzystania z kart płatniczych i bankomatów – wszystko po to, aby pomóc kibicom ustrzec się przed oszustwami. Akcja będzie prowadzona przez cały czerwiec we wszystkich miastach zaangażowanych w organizację turnieju – w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu oraz Krakowie na terenie sklepów należących do firm członkowskich POHiD oraz na przejściach granicznych, portach lotniczych i dworcach kolejowych.

 

Dla wszystkich zainteresowanych przygotowano materiały informacyjne w formie ulotek i broszur pomagających rozpoznać fałszywe banknoty i nie dać się oszukać podczas dokonywania płatności. Ponad 500 000 ulotek trafi do miast, w których odbędą się rozgrywki, a kolejnych 50 000 do piłkarskich stref kibica, tzw. FanCampów. Informacje o zabezpieczeniach banknotów dystrybuowane będą przez sieci handlowe (Auchan, Kaufland i Tesco) zlokalizowane w pobliżu boisk i miasteczek piłkarskich. Policja będzie rozprowadzać ulotki na stadionach, w autobusach przewożących kibiców, a także w komisariatach. Wszystkie publikacje – zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej – przygotowano w kilku wersjach językowych – polskiej, angielskiej i rosyjskiej. Informacje te znalazły się również w pakietach dla wolontariuszy oraz przedstawicieli służb mundurowych przygotowanych specjalnie na Euro 2012 przez organizatora mistrzostw – spółkę PL.2012.

 

Dodatkowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.nbp.pl/BezpiecznePieniadze, z której wkrótce będzie można pobrać aplikację multimedialną prezentującą zabezpieczenia polskich pieniędzy wraz z filmem instruktażowym. Aplikację będzie można pobrać bezpłatnie na urządzenia mobilne (np. telefon lub tablet), w jednej z wybranych wersji językowych.

 

POHiD ma nadzieję, że kampania pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo płatności w placówkach handlowych oraz pozwoli obcokrajowcom uniknąć przykrych niespodzianek i zachować miłe wspomnienia z pobytu w Polsce.